Fotowoltaika - prawdziwa cena falowników i modułów / paneli{
Opis: Zobacz nim zapłacisz za instalację.
Źródłowe dane - https://www.dropbox.com/scl/fi/n4i0to6rfmw8q46vkjpw1/Fotowoltaika-oferty-2020.xlsx?dl=0&rlkey=0q2zu5mtw7fct3236om99u46j
Należy pamiętać, że są dotacje i okres zwrotu dzięki nim ulegnie skróceniu.
Spis treści:
00:00 Wstęp
01:00 Obrabianie danych
01:46 Wnioski z danych
01:47 Mono- czy Poli-krystaliczne
02:18 Falowniki
02:33 Moduły
02:49 Ilość modułów w instalacji
03:10 Moc modułów
03:50 Moc falownika i moc modułów
04:29 C...
Fotowoltaika - prawdziwa cena falowników i modułów / paneli
- superp omysł na odcinek! dziekuje!
Moim zdaniem take,
aparat samoligaturujący estetyczny , w każdym razie ja polecam.
- Czy za instalację na gruncie płacąc 3600/kWp to dużo, czy mało? Śląskie, Podbeskidzie:-) Na tyle mam podpisaną umowę bez dotacji i odliczeń
- Czyli biorąc pod uwagę, że monterzy płacą 8% Vat a ceny na allegro mają 23% to koszt robocizny oscyluje koło 50% !
- Rzadko spotykane dzielenie się wiedzą i pracą. Pozdrawiam
- czyli chinskie shit kroluje w republice bananowej polandi,brak
slow.na koszty .ciekawe jak pisoskie nieudaczniki chca redukowac gornictwo i produkcje pradu z wegla...
- oj szybciej się to zwróci / bo tu zakładany mocno naiwnie że cena prądu za 1kWh w ciągu 8 lat się nie zmieni a wiadomo co jakiś czas co się z tym prądem dzieje i jak mocno za tym zjawiskiem nie przepadamy
- Ja korzystałem z firmy Doradca Solarny żeby porównać oferty na instalacje fotowoltaiczne.
7,3 kWp miałem za 27 800 zł brutto na panelach Longi monokryształ. Firma lokalna, oferty bez prowizji handlowców. Pozostałe dwie oferty w porównaniu to też był pułap 3800 zł / kWp
- Pod koniec filmu i wyliczeniu zwrotu inwestycji, powinien Pan uwzględnić roczne podwyżki cen energii o około 10%. Wtedy zwrot instalacji będzie dużo szybszy.
- Jasno ,przystępnie ,transparentnie, kawał dobrej roboty :)
- Kawał dobrej roboty. Super pozdrawiam
- Świetny materiał ale mówienie, że dopiero po 8 latach prąd będzie za darmo jest sporą przesadą. Wystarczy, że weźmiesz tanią pożyczkę na 6 - 7 lat. Jak dostaniesz dotację 5 tys złotych to spłacasz częściowo pożyczkę. W kolejnym roku odliczasz instalację od podatku i też otrzymasz fajny zwrot z US. Znowu kwotę przeznaczasz na spłatę pożyczki. Po roku średni koszt raty pożyczki jest niższy niż wysokość średniomiesięcznego rachunku jaki obecnie płacisz za prąd. A to oznacza, że już oszczędzasz po roku bo wydajesz mniej i podwyżki energii już Ciebie nie dotyczą. Jak dobrze pokombinujesz to możesz zmniejszyć, też rachunki za gaz/ ogrzewanie Cwu oraz domu.
- A co ze spatkiem efektywności paneli, czyli zużywaniem się z biegiem czasu ?
- Zwrot kosztów instalacji po 8 latach zakładając , że całość produkcji skonsumujemy sami a takiej mozliwości nie ma. To co oddamy do energetyki wraca do nas w 80 %. Należy to uwzględnić w obliczeniach. Ale poza tym ciekawe dane do wykorzystania dla tych , którzy będą zakładać fotowoltaikę.
- Dziękuję za tak rzeczowe dane!
- Ale gość robi robotę!!!! WIELKIE ŁAPSKO w górę. Pozdrawiam
- Mnie wyszło ok 25tys za 9,5 kw. Wykonane samodzielnie.
- Jaka jest stawka vat na instalacje fotowoltaiczne? Ostatnio otrzymałem wycenę ze stawkami 23% a wczoraj znalazłem informacje, że już od prawie pół roku weszła ustawa obniżająca vat do 8%? Jak to jest? Ktoś może to wyjaśnić?
- No ja znam 2 skrajności, znajomy za instalację 3.95kWp za płaskim dachu (12 paneli) zapłacił 27k brutto (6.8k/kWp!), ja natomiast za swoją 5.15 na dachówce i własnym montażem (i 23% VAT - czytaj: można taniej) zapłaciłem 16.5k brutto (3.2k/kWp).
- Czy chciałby Pan nagrać film o różnicach pomiędzy panelami poli i mono? Jeśli to możliwe bardzo chciałbym zobaczyć porównanie 2 paneli o tej samej mocy, np. 250W poli i 250W mono. Kiedyś czytałem, że poli dają więcej energii dla światła rozproszonego, czy to jest nadal aktualne? Oczywiście wiem, że oddając prąd do ZE najbardziej opłacają się mono. Ale chciałbym wiedzieć czy decydując się na poli mógłbym uzyskać jakąś sensowną produkcję przez dłuższy czas. Tzn. np. 50% mocy przez prawie cały dzień, a tym samym wydłużyć czas kiedy mógłbym korzystać ze "swojego" prądu.
- prąd będzie za darmo za 8 latach ? przy założeniu że nic się nie popsuje , a znając chińską jakość 8 lat to dużo. Po 8 latach dochodzą koszty serwisowe.